Śląsk Wrocław poniesie konsekwencje za transparent. Komisja Ligi nałożyła karę finansową!

To już pewne – Śląsk Wrocław poniesie karę za zachowanie kibiców podczas meczu z Lechem Poznań. Chociaż klub błyskawicznie odciął się od zachowania niektórych osób obecnych na trybunach, to i tak Komisja Ligi nałożyła karę finansową w wysokości 15 tysięcy złotych.

Całe zajście miało miejsce podczas 22 kolejki PKO BP Ekstraklasy, kiedy to Śląsk Wrocław grał z Lechem Poznań. Kibice sympatyzujące ze Śląskiem, wywiesili bezpośrednio na trybunach ogromny transparent z hasłem: “To nie nasza wojna”. Nie trzeba dodawać, że taka postawa kibiców wywołała falę kontrowersji. Została również podchwycona przez rosyjską propagandę.

Komisja Ligi oceniając całe zdarzenie, nałożyła na klub Śląska Wrocław karę finansową w wysokości 15 tysięcy złotych. Chociaż kara jest nieprawomocna, najpewniej odwołanie w tym kontekście nic nie da.

Zarząd Śląska w oficjalnym oświadczeniu zaznaczył, że chociaż stadion jest przestrzenią dla wszystkich, to jednak nie jest miejscem do manifestowania poglądów politycznych. Od kary zamierza się odwoływać.