prognoza pogody we Wrocławiu

Słoneczny początek tygodnia i mroźne noce we Wrocławiu

Pogoda na początku 2022 roku jest niemalże szalona. Początek roku przyniósł temperatury nawet ponad 10 stopni Celsjusza na plusie. Po kilku dniach przyszło ochłodzenie, a podczas mroźnych nocy temperatura spadnie do niemal -10 stopni.

Słoneczne dni i mroźne noce we Wrocławiu

Początek przyszłego tygodnia będzie więc słoneczny. Nie powinniśmy się spodziewać większych opadów deszczu, ani przewagi chmur na niebie. Od poniedziałku temperatura za dnia ma oscylować w okolicy 1-2 stopni Celsjusza na plusie. Oznacza to niezłe warunki na zimowe spacery lub rowerowe przejażdżki ulicami Wrocławia. Wiatr będzie także dość słaby, pomiędzy 5, a 8 kilometrów na godzinę.

Znaczny spadek temperatur odnotujemy natomiast nocami. Najzimniejsza będzie ta z wtorku na środę. Wtedy na termometrach zobaczymy nawet -8 stopni Celsjusza. Temperatura na lekkim plusie w dzień i mróz w nocy mogą oznaczać tworzenie się cienkiej warstwy lodu na jezdni. Gołoledź co roku jest powodem wielu wypadków samochodowych. Niemal niewidoczna warstwa śliskiego znacznie wpływa na pogorszenie się przyczepności. Należy zachować szczególną ostrożność podczas kierowania pojazdów w takie dni.

Śnieg pod koniec tygodnia

Synoptycy przewidują opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Rozpoczną się w nocy z czwartku na piątek. Wtedy też temperatura w nocy wzrośnie do 1-2 stopni Celsjusza na plusie. Prawdopodobnie jednak opady śniegu nie będą znaczne. Wrocław nie stanie się więc biały na początku 2022 roku.

Opady śniegu i deszczu znacznie pogarszają widoczność na drodze. Warto o tym pamiętać wsiadając za kółko swojego samochodu w zimowe dni.

Prognoza pogody na początku 2022 roku we Wrocławiu.

Dobra pogoda na rowerowe wycieczki. Sprawdź, jak przygotować rower do jazdy.