Stara kamienica na ulicy Świętej Katarzyny w centrum Wrocławia stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa

W bezpośrednim sąsiedztwie placu Dominikańskiego we Wrocławiu, znajduje się budowla, której stan techniczny budzi poważne obawy. Na ulicy Świętej Katarzyny stoi kamienica, której zły stan niewątpliwie stanowi zagrożenie dla ludzi. Przez długie lata właściciel obiektu nie zwracał uwagi na pilne wezwania do przeprowadzenia remontu.

Pod numerem 16 na ulicy Świętej Katarzyny, gdzie kiedyś mieściło się Biuro Banku Śląskiego, znajduje się wspomniana kamienica. Przez ponad pół dekady jest ona własnością spółki SK 16 z Poznania. Ta firma w roku 2018 uzyskała pozwolenie na przeprowadzenie remontu i nadbudowy kamienicy, a więc powinna rozpocząć realizację tych planów. Jednakże sytuacja ta nie nabrała tempa, co inwestor tłumaczył brakiem środków finansowych.

Firma SK 16 miała wizję przekształcenia tej nieruchomości – kamienicy datującej się na początek XX wieku – w nowoczesny biurowiec o siedmiu kondygnacjach. Projekt zakładał również wprowadzenie parkingu podziemnego oraz dużą ilość przeszkleń. Ambitne plany te jednak nie zostały zrealizowane i pozostały jedynie na papierze.