O dramatycznym zdarzeniu na kąpielisku w Siechnicach

8 lipca, w sobotnie popołudnie, na popularnym kąpielisku w Siechnicach miało miejsce niezwykle dramatyczne zdarzenie. Ratownicy wodni pełniący dyżur na terenie obiektu zostali nagłowo wezwani przez plażowiczów. Powodem niepokoju było odkrycie przez osoby znajdujące się poza terenem kąpieliska ciała mężczyzny, który był nieprzytomny.

Po szybkiej ocenie stanu poszkodowanego, ratownicy zauważyli, że doszło do nagłego zatrzymania krążenia u mężczyzny. Niezwłocznie podjęli próbę resuscytacji krążeniowo-oddechowej. W tym samym czasie zaalarmowali służby ratunkowe, wykonując telefon na numer alarmowy 112. Pierwsi na miejscu zdarzenia pojawili się strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Siechnicach. Wspólnie z ratownikami wodnymi kontynuowali walkę o życie mężczyzny do momentu przyjazdu Pogotowia Ratunkowego. To informacje przekazane przez Wodną Służbę Ratowniczą.

Na miejscu lądował także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, co tylko potwierdza powagę sytuacji i skomplikowanie działań ratunkowych. Dramatyczne wydarzenia na kąpielisku w Siechnicach z pewnością pozostaną w pamięci wszystkich świadków, a szczególnie odważnych ratowników, którzy stawili czoła sytuacji.