Szczeniaki porzucone w podziemnym przejściu we Wrocławiu – interweniuje TOZ

Wrocławskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami (TOZ) zostało powiadomione o szczeniakach, porzuconych w kartonie w podziemnym przejściu na placu Jana Pawła II. Informację przekazali przechodnie, którzy natknęli się na zwierzęta.

We wrocławskim schronisku TOZ odniesiono się do sytuacji na swojej stronie, deklarując, że podejmą starania w celu znalezienia dla porzuconych szczeniąt nowego domu. Tutaj bowiem trafiło pięć maluchów – jedna samica i cztery samce. Jak informuje schronisko TOZ, wszystkie szczeniaki są zdrowe i całe. Po okresie kwarantanny, zostaną one przekazane nowym odpowiedzialnym opiekunom. W międzyczasie, sprawę porzucenia zwierząt TOZ zamierza zgłosić odpowiednim służbom.

Pod postem TOZ na portalach społecznościowych pojawiły się liczne komentarze mieszkańców Wrocławia, wyrażających swoje oburzenie na nieodpowiedzialnych właścicieli, którzy zamiast sterylizować swoje zwierzęta, pozwalają im się mnożyć. Twierdzą oni także, że władze miasta nie podejmują wystarczających działań w kwestii zapobiegania takim sytuacjom.