Tragiczny wypadek na autostradzie A4 koło Opola: jedna osoba nie żyje, ruch zablokowany

Początek tygodnia przyniósł smutne wieści z autostrady A4 w pobliżu Opola. W poniedziałkowe popołudnie doszło tam do groźnego zdarzenia drogowego, w wyniku którego jedna osoba straciła życie. Pojazdy, w tym laweta, zderzyły się na jezdni prowadzącej w stronę Wrocławia, co spowodowało jej całkowite zablokowanie.

Tragiczne zdarzenie miało miejsce na odcinku autostrady A4 w okolicy Opola, przed godziną 13 tego poniedziałku. Według informacji przekazanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), samochód osobowy zderzył się z autolawetą pomiędzy węzłami Opole Południe i Opole Zachód.

Rzecznik prasowy opolskiej policji, młodszy aspirant Przemysław Kędzior, potwierdził nam, że w wyniku zdarzenia jedna osoba nie żyje. Z jego informacji wynika, że udział w nim brały również dwa pojazdy ciężarowe oraz laweta.

Jak wynika z komunikatu GDDKiA, jezdnia autostrady A4 prowadząca w stronę Wrocławia jest obecnie zablokowana. Nie jest jednak jasne, jak długo potrwa usuwanie skutków tego tragicznego wypadku.

W poniedziałek doszło do serii niebezpiecznych zdarzeń drogowych na autostradzie A4 na terenie województw opolskiego i śląskiego. Oprócz wspomnianego wypadku, w jednym z nich jedna osoba została ranna.