Trasa pociągu Nightjet zostaje zmieniona – Wrocław, Wiedeń i Berlin tracą bezpośrednie połączenie

Austriackie Koleje podjęły decyzję o modyfikacji trasy swojego znaczącego pociągu, Nightjeta, co może przynieść rozczarowanie dla pasażerów regularnie korzystających z tego połączenia, aby łatwo i szybko przemieszczać się pomiędzy Wrocławiem, Wiedniem i Berlinem.

Media informują o nowym harmonogramie Austriackich Kolei, który zacznie obowiązywać od 10 grudnia. Tym samym, pociąg kursujący na trasie Wiedeń-Berlin przestanie przewozić pasażerów przez Polskę. Fakt ten sprawi, że nocne podróże do stolicy Niemiec nie będą już możliwe. Pociąg Nightjet będzie teraz kursował na trasie Graz-Wiedeń-Berlin przemierzając Brzecław, Pragę oraz Drezno.

Pociąg oznaczony marką Nightjet przemierzał trasy przez Wrocław od grudnia 2018 roku. Obejmował również inne miasta jak Chałupki, Racibórz, Opole, Legnica czy Zielona Góra. Mimo to, ruch na tej linii nie był intensywny – wynikało to z problemów ze sprzedażą biletów na terenie Polski.

Ale istnieje nadzieja na poprawę tej sytuacji. Przewoźnik Regiojet rozważa uruchomienie nowej linii Pzemyśl – Berlin – Hanower, co mogłoby być alternatywą dla pasażerów dotkniętych zmianą trasy Nightjeta.