Trudne chwile zagranicznego kibica Śląska Wrocław

Po zaciętym spotkaniu pomiędzy Śląskiem Wrocław a Zagłębiem Lubin, które miało miejsce na Tarczyński Arena, jeden z zagranicznych fanów wrocławskiego klubu stał się ofiarą niesprawiedliwej sytuacji. Białorusin, Konstantyn, który od dwóch lat regularnie pojawia się na meczach Śląska, musiał zmierzyć się z utratą swojego cennego szalika w barwach ukochanego zespołu.

Wydarzenia rozwinęły się po zakończeniu meczu, kiedy to Konstantyn prowadził rozmowę w języku rosyjskim z jednym z kolegów. Jego słowa zostały usłyszane przez innego uczestnika meczu, samozwańczego „kibica” Śląska, który postanowił podjąć arbitralną akcję. Ten, nie pytając o zgodę, podszedł do niczego nie podejrzewającego Białorusina i bezceremonialnie wyrwał mu z rąk szalik.

Konstantyn, nie pragnący eskalować konfliktu i zdając sobie sprawę z faktu, że zarozumiały „kibic” uznał go za niegodnego noszenia szalika w barwach Śląska Wrocław, postanowił znaleźć inny sposób na poradzenie sobie z tym incydentem. Zdecydował się na publiczne podkreślenie tego wydarzenia na swoim profilu Twittera, aby w ten sposób przyciągnąć uwagę społeczności do tej niefortunnej sytuacji.