Uniwersyteckie Centrum Urologii we Wrocławiu: Sto operacji z użyciem robota da Vinci w kilka miesięcy

Specjaliści z Uniwersyteckiego Centrum Urologii we Wrocławiu przeprowadzili w ciągu kilku ostatnich miesięcy aż sto operacji przy pomocy zaawansowanego robota da Vinci. Prof. dr hab. Tomasz Szydełko, który jest dyrektorem tej jednostki, wyraził swoją satysfakcję z osiągniętego wyniku oraz zapowiedział dalsze intensywne prace nad poprawą efektywności i jakości usług.

Robot da Vinci, to technologiczne cudo medycyny, które rozpoczęło swoją pracę w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu od lipca bieżącego roku. Od tego czasu, za pomocą tego urządzenia przeprowadzono już ponad 100 różnorodnych operacji urologicznych. Jednym z najczęściej operowanych schorzeń były nowotwory prostaty.

Profesor Szydełko chwali niezwykłą precyzję i skuteczność działania robota da Vinci. Zdaniem dyrektora, dzięki temu innowacyjnemu narzędziu, możliwe jest osiągnięcie nie tylko imponujących rezultatów w walce z rakiem prostaty, ale również efektów funkcjonalnych. Dyrektor Uniwersyteckiego Centrum Urologii podkreślił również, że fakt przeprowadzenia aż 100 operacji w tak krótkim czasie jest dowodem na intensywną pracę i zaangażowanie zespołu, jak również wyrazem dążenia do ciągłego podnoszenia jakości świadczonych usług.