Maciej Janowski, żużlowiec Betardu Sparty Wrocław, dołącza do brytyjskiej ligi w sezonie 2024

Maciej Janowski, uznany żużlowiec i kapitan Betardu Sparty Wrocław, przygotowuje się do nowego rozdziału w swojej karierze. Już w 2024 roku zobaczymy go na torach brytyjskiej ligi żużlowej, gdzie będzie reprezentował oxfordzki zespół – Charges. To właśnie z tym beniaminkiem najwyższej klasy rozgrywkowej na Wyspach Janowski podpisał kontrakt.

Po zakończonym sezonie 2023, Maciej Janowski nie jest już stałym zawodnikiem cyklu Grand Prix. Trzydziestodwuletni sportowiec ma jednak plany na wypełnienie tej luki. Zdecydował, że chce powrócić do rywalizacji w lidze brytyjskiej, gdzie wcześniej już występował jako zawodnik różnych drużyn.

Janowski ma na swoim koncie doświadczenie gry w brytyjskiej lidze żużlowej. W latach 2010-2011 reprezentował drużynę Swindon Robins, po czym przeniósł się do King’s Lynn Stars w 2012 roku. W latach 2013-2015 bronił barw zespołu Poole Pirates. Po tym okresie zdecydował się na rezygnację z gry na brytyjskich torach. Jednak teraz jest gotowy na powrót.

Peter Schroeck, trener Oxford Charges, wyraził swoje zadowolenie, mówiąc o Janowskim jako o wybitnym liderze drużyny. Zauważył w klubowych mediach, że jeszcze rok temu Janowski był trzecim najlepszym żużlowcem na świecie i ma imponujące osiągnięcia na scenie międzynarodowej.