Wiosenne wybory samorządowe: Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk w poszukiwaniu poparcia PO i Lewicy

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, planuje przeprowadzić rozmowy z Platformą Obywatelską (PO) oraz ugrupowaniem Lewica. Celem tych rozmów jest zdobycie poparcia dla swojej kandydatury w nadchodzących wiosennych wyborach samorządowych, które zdecydują o pozostaniu Sutryka na stanowisku prezydenta miasta. To nastąpiło po tym, jak radni należący do PO i Nowej Lewicy opuścili Klub Radnych Forum Jacka Sutryka – Wrocław Wspólna Sprawa działający przy Radzie Miejskiej Wrocławia.

We wtorek, Zarząd Nowej Lewicy we Wrocławiu podjął decyzję o wycofaniu dwóch swoich radnych z „prezydenckiego klubu” w Radzie Miejskiej Wrocławia. Radni Nowej Lewicy zapowiadają utworzenie nowego klubu, jednocześnie jednak deklarują chęć kontynuowania współpracy z prezydentem Sutrykiem i jego politycznym otoczeniem.

Końcówka listopada była znacząca dla radnych PO, którzy utworzyli nowy, dwunastoosobowy klub. Przez długi czas byli oni ściśle związani z Klubem Radnych Forum Jacka Sutryka – Wrocław Wspólna Sprawa, podobnie jak radni Nowej Lewicy. Chociaż założyli teraz osobne ugrupowanie, zapewniają o dalszej gotowości do współpracy z prezydentem Sutrykiem.