Walka o fotel prezydenta Wrocławia już się rozpoczęła. Czy to Krzysztof Tuduj będzie kandydatem Konfederacji?

Najbliższe wybory samorządowe we Wrocławiu niewątpliwie przyniosą wiele zmian. Partia Konfederacja ujawniła swoje główne postulaty, które chce wprowadzić w mieście, jeśli jej kandydat zwycięży w wyborach. Planują oni skierować swoje działania na walkę ze strefą czystego transportu. Ponadto, opowiadają się przeciwko przyjmowaniu imigrantów do miasta oraz zamierzają zlikwidować nocną prohibicję.

Mówi się, że poseł Krzysztof Tuduj może zostać kandydatem Konfederacji na prezydenta miasta, choć decyzja nie jest jeszcze oficjalna. Miłosz Tamulewicz, reprezentujący Konfederację, w wywiadzie dla Radia Wrocław wyraził, że mimo że Tuduj jest jednym z potencjalnych kandydatów, partia ma jeszcze kilku innych godnych uwagi kandydatów. Ostateczna decyzja co do tego, kto będzie reprezentował partię w wyborach, nie zapadła.

Tymczasem przedstawiciele innych partii politycznych nie byli tak otwarci na temat swoich planów dotyczących najbliższych wyborów samorządowych. Wiadomo tylko, że partia Trzecia Droga planuje wystawić wspólnego kandydata. 10 stycznia, podczas spotkania zarządu wrocławskiego koła Polski 2050, rekomendację otrzymała posłanka Izabela Bodnar.