Wciąż nie znamy kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Wrocławia: Sutryk czy Jaros?

Kandydat Koalicji Obywatelskiej na stanowisko prezydenta Wrocławia w nadchodzących wyborach nadal pozostaje nieznany. Choć oczekuje się, że to lider dolnośląskiej platformy, Michał Jaros, stanie w szranki, istnieje też opcja poparcia obecnego prezydenta miasta, Jacka Sutryka. Informacje te przekazał Roman Szełemej, członek KO. Zaznaczył on jednocześnie, że potencjalne starcie pomiędzy Sutrykiem a Jarosem niosłoby ze sobą duży ładunek emocjonalny, niekoniecznie korzystny dla kontrahentów.

Aktualnie siedzący w fotelu prezydenta miasta Wrocławia, Jacek Sutryk, ma już zapewnione poparcie ugrupowania Nowej Lewicy w zmaganiach wyborczych. Decyzja ta została podjęta niedługo po tym, jak Donald Tusk zadeklarował, że Koalicja Obywatelska nie zamierza współpracować z Lewicą w trakcie zbliżających się wyborów samorządowych.

– Donald Tusk spychając nas ze sceny politycznej, skierował nasze poparcie ku Sutrykowi – przekazał anonimowo jeden z czołowych działaczy Lewicy. Dodał, że przez okres dwóch tygodni Tusk wprowadzał Lewicę w błąd, co do swoich prawdziwych intencji.