Michał Jaros z Platformy Obywatelskiej chce stworzyć park lub las miejski na południu Wrocławia

Znany poseł Platformy Obywatelskiej, Michał Jaros, zamierza podjąć kroki w kierunku przekształcenia terenów rolnych na południe od Wrocławia w park miejski lub las. Jego plany zostały ujawnione podczas konferencji prasowej, która odbyła się w piątek. Podkreślił on swoje zaangażowanie w realizację aspiracji lokalnej społeczności, która wyraża pragnienie utworzenia zieleni miejskiej na tym obszarze.

Michał Jaros, poseł PO i lider dolnośląskich struktur partii, który planuje ubiegać się o stanowisko prezydenta Wrocławia z ramienia Koalicji Obywatelskiej oraz lokalnych ruchów miejskich, poinformował o swoim zamiarze wystąpienia do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o przekształcenie obszaru rolniczego na południu miasta w park czy las miejski.

Mówimy tutaj o terenie przekraczającym 60 hektarów, który jest aktualnie własnością Skarbu Państwa. To obszar zlokalizowany pomiędzy dwoma osiedlami na obrzeżach miasta – Wojszycami a Jagodnem. Ten kawałek ziemi, nazywany nieoficjalnie „zielonym klinem” na południu Wrocławia, jest obszarem, który wielu mieszkańców widzi jako idealne miejsce do przekształcenia w las lub park.

– Władze miasta są gotowe spełnić marzenia mieszkańców i zapobiec przekształceniu tej ziemi w celach inwestycyjnych, jak na przykład budownictwo mieszkaniowe. Uważam, że stworzenie tam parku lub lasu miejskiego będzie najbardziej odpowiednim rozwiązaniem. Dlatego zamierzam złożyć wniosek do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o rozpoczęcie procedury przekształcania tego terenu – wyjaśnił Jaros.