Wrocław potrzebuje krwi

Wrocławskie Centrum Krwiodawstwa alarmuje o bardzo niskich rezerwach krwi. W szczególności brakuje grupy 0, jednak pozostałe grupy również mają niskie stany.
 

Krew potrzebna od zaraz!

 
Najgorsza sytuacja, jeżeli chodzi o stan krwi, dotyczy grup o RhD (-), tutaj bardzo niskie stany zanotowały grupy A, B oraz 0. Grupa AB utrzymuje się na średnim poziomie. Krew RhD (+) ma alarmujący stan w grupie 0, a pozostałe są na średnim poziomie.
Centrum Krwiodawstwa apeluje o oddawanie krwi. Rezerwy są już na wyczerpaniu. Krew potrzebna jest do wielu zabiegów oraz leczenia. Ratuje także życie poszkodowanych w wypadkach. Lekarze proszą wszystkich wrocławian o oddanie cennego daru.
 

Gdzie oddać krew?

 
Krew standardowo można oddawać w Punkcie Krwiodawstwa, jednak z powodu dramatycznej sytuacji organizowanych jest wiele akcji wyjazdowych. Dzisiaj krew będzie można oddawać na parkingu przed Leroy Merlin w Mirkowie. 30 lipca oraz 9 sierpnia krew będzie można oddać w centrum handlowym Magnolia.
 
Aby oddać krew, trzeba być pełnoletnim oraz nie przekroczyć 65 roku życia. Wymagana jest też waga powyżej 50 kilogramów oraz zdrowym. Nie wymagane jest szczepienie jednak, Po szczepieniu można oddać krew 48 godzin po podaniu dawki w przypadku Pfiznra i Moderny oraz po 14 dniach w przypadku pozostałych szczepionek. Przy sobie należy mieć dowód osobisty.
 

Krytyczna sytuacja powtarza się w każde wakacje

 
Wakacje to zdecydowanie nie najlepszy okres dla punktów krwiodawstwa. W tym czasie krwi brakuje we wszystkich większych miastach. Spowodowane jest to wyjazdem studentów, którzy w dużej meirze odpowiadają za zasoby krwi w bankach.
 
W tym szczególnym czasie apelujemy do wszystkich zostających we Wrocławiu do czynnego oddawania krwi, oczywiście z zachowaniem odpowiednich okresów regeneracyjnych. Na ochotników czekają słodkie przysmaki oraz upominki rzeczowe. Można zdobyć koszulki, notesy i inne przydatne gadżety.