W poszukiwaniu wrocławskich krasnali

Wrocławskie krasnale cieszą się niemałą popularnością wśród dzieci. Te rozlokowane po całym mieście figurki są wyjątkowo urocze i przyciągają wzrok młodych oczu. W wolne popołudnie warto wybrać się na spacer śladem wrocławskich krasnali. Czy uda Wam się znaleźć wszystkie?
 

Jaka historia kryje się za krasnalami?

 
Pierwszy krasnal pojawił się w mieście w 2001 roku, jako symbol „Pomarańczowej Alternatywy”, która była ruchem antykomunistycznym. Jak łatwo się domyślić na miejscu pierwszy był Papa Krasnal. Dumnie pojawił się, aby w przyszłości przewodzić całej gromadzie mających nadejść współplemieńców.
 
Na swoich pierwszych poddanych czekał aż 4 lata. Krasnale pojawiły się w liczbie 5 sztuk. Od tego czasu Papie stale przybywa nowych podopiecznych. Krasnalom chyba bardzo podoba się we Wrocławiu i postanowiły uczynić z niego swoją siedzibę. Ciężko je zliczyć. Jeszcze niedawno było ich ponad 350, jednak liczba rośnie w zastraszającym tempie.
 

Trasa w poszukiwaniu krasnali

 
Sporą grupę krasnali możemy spotkać w samym centru miasta, jednak rozlokowane są one po całym mieście. Nieraz spotkamy je w miejscach nieoczywistych, ukrytych przed wzrokiem wścibskich oczu. W końcu krasnale tez mają prawo do odrobiny prywatności.
 
Krasnale mają różne profesje i zajmują się różnymi zajęciami. Każdy z nich ma swoje zadanie i imie. W mieście spotkamy między innymi Głuchaka, Wroclovka, Ślepaka i oczywiście Pape Krasnala. Postacie noszą przeróżne imiona, które trudno spamiętać. Każde jest unikalne i na swój sposób zabawne.
 
Krasnale spędzają dzień na różnych aktywnościach. Jedne malują, inne gwiżdżą, a jeszcze inne ze smakiem pałaszują lody. Istnieją też skrzaty pełniące ważne funkcje, tak jak te stojąc przed bankiem. Nie wszystkie krasnale jednak są tak pracowite. Wiele z nich leniuchuje, a niektóre akurat ucinają sobie drzemkę.
 
Jest praktycznie niemożliwe, aby znaleźć je wszystkie, zwłaszcza że w błyskawicznym tempie pojawiają się nowe. Warto jednak poznać, chociaż niektóre z nich i zapytać o imię i aktualne zajęcie. Na pewno będą skore do zabawy.