Wrocław przyjmuje innowacyjny koncept sklepu Aldi z parkingiem na dachu

We Wrocławiu, przy ul. Strzegomskiej, powstaje nowość wśród polskich placówek handlowych – dwupoziomowy sklep Aldi, wyposażony w parking na dachu. Projekt ten, zatytułowany Aldi Urban, jest pionierski na polskim rynku, gdzie takie obiekty są jeszcze rzadkością.

Na dzień dzisiejszy planuje się budowę jedynie kilku sklepów według tego innowacyjnego konceptu. Obecnie prace budowlane prowadzone są nie tylko przy ul. Strzegomskiej we Wrocławiu, ale również na przedmieściach Warszawy, w miejscowości Marki, przy ul. Szpitalnej. Wrocław jest jednak miastem, które już posiada obiekt utrzymany w stylu ALDI Urban – znajduje się on przy ul. Szybowcowej.

Koncepcja ALDI Urban została opracowana jako odpowiedź na problem braku dostępności dużych działek budowlanych w centrum metropolii. Jak tłumaczy Luiza Urbańska, reprezentująca firmę Aldi Sp. z o.o., format ten ma być stosowany na działkach o powierzchni około 3 tysięcy mkw., które nie pozwalają na realizację standardowych projektów dotyczących obiektów wolnostojących.

Ostatnia faza realizacji projektu Aldi Urban przy ul. Strzegomskiej we Wrocławiu ma przypaść na koniec 2023 roku, kiedy to ma nastąpić oficjalne otwarcie placówki.