XXX Jubileuszowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej „Non Sola Scripta” w hołdzie dla Johannesa Brahmsa

Z niecierpliwością oczekujemy na 2 lipca 2023 roku, kiedy to oficjalnie rozpocznie się Jubileuszowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Johannesa Brahmsa „Non Sola Scripta”. To wyjątkowe wydarzenie muzyczne, jak co roku, ma miejsce w malowniczych murach Kościoła Świętego Krzyża i Kolegiaty św. Bartłomieja na Ostrowie Tumskim – miejscu zwykle niedostępnym dla zwiedzających.

Otwarte dla wszystkich miłośników muzyki zaproszenie do udziału w trzydziestej edycji festiwalu wysyła Strefa Kultury Wrocław. Festiwal jest hołdem dla długotrwałej tradycji muzyki organowej, a jego unikalne koncerty niewątpliwie wzbogacą kulturalne życie miasta.

Jakość artystyczną gwarantują różnorodne formy programowe cyklu koncertów. Festiwal „Non Sola Scripta” odbywa się przez całe lato, każdej niedzieli, na terenie malowniczego Ostrowia Tumskiego. Dyrektor artystyczny festiwalu, prof. Andrzej Chorosiński, serdecznie zaprasza do udziału wybitnych artystów oraz zdolnych absolwentów polskich i zagranicznych uczelni muzycznych.

W nazwie festiwalu zawarta jest idea, która nadaje mu szczególny wymiar – improwizacja. W różnej formie wpisana jest ona w programy koncertów, co stanowi o niepowtarzalności tych spotkań. Poprzez swoją unikalność i atrakcyjność wydarzenia te zyskały ogromną popularność zwłaszcza wśród turystów odwiedzających Wrocław podczas okresu letniego.