Wrocławska polityka a sport: kwestia 20-milionowej pożyczki dla Śląska Wrocław i zmniejszenie dotacji dla innych klubów

Od wczesnych godzin porannych, główne zainteresowanie wrocławskiej areny politycznej oraz sportowej koncentruje się na kontrowersyjnej kwestii udzielenia pożyczki w wysokości 20 milionów złotych dla klubu piłkarskiego Śląsk Wrocław. W równym stopniu poruszana jest problematyka przewidywanych cięć finansowych, które dotkną inne kluby sportowe z siedzibą we Wrocławiu.

Z naszych niezależnych dochodzeń wynika, że planowane redukcje mają wpływ również na program zatytułowany “tanie granie”. W tym przypadku oczekuje się, że cięcia dotacje mogą osiągnąć poziom nawet 50%.

W kontekście niedawnego wpisu na Twitterze Łukasza Tobysa, który jako jeden z pierwszych reprezentantów innych klubów sportowych we Wrocławiu skomentował tę sytuację, obliczyliśmy, że Gwardia Wrocław może ponieść straty rzędu około 270 tysięcy złotych z powodu wprowadzonych zmian.

Druga drużyna siatkarska Gwardii organizuje swoje mecze na obiekcie sportowym Hala Orbita. Koszt jednego spotkania w tej lokalizacji to około 18 tysięcy złotych. Program „Tanie Granie” do tej pory pokrywał połowę tych kosztów. Zakładając, że Gwardia przeprowadzi w nadchodzącym sezonie mniej więcej 20 meczów, suma wydanych na rozgrywki na Hali Orbita wyniesie prawie 300 tysięcy złotych.