Wrocławski Sky Tower przechodzi rewolucyjne przemiany

Sky Tower we Wrocławiu, który został wybudowany w 2012 roku, stanie się miejscem wielu innowacyjnych zmian! W kwietniu bieżącego roku ruszył pierwszy etap prac remontowych, polegający na odnowieniu wnętrza galerii handlowej. W planach kolejnego etapu są rozbudowa i ulepszenie punktu widokowego oraz przeniesienie rzeźby „Profil Czasu”. Wszystko to będzie realizowane z troską o wygodę gości galerii i punktu widokowego.

Planowane przez Adventum Group – fundusz inwestycyjny zarządzający Sky Tower – początkowe dwa etapy przebudowy stanowią jedynie wstęp do szerszego zakresu zmian. Cały proces rewitalizacji kompleksu będzie trwał przez 2 lata, a szczegółowe informacje o kolejnych etapach i wprowadzanych innowacjach zostaną ujawnione w przyszłych miesiącach.

Remont galerii prowadzony jest wydajnie i z podziałem na kilka faz. Pierwsza z nich rozpoczęła się w połowie kwietnia i obejmowała między innymi przemalowanie ścian oraz słupów. Aby nie zakłócać codziennego funkcjonowania galerii, prace te wykonywane są nocami. Kolejne etapy przewidują wprowadzenie większej ilości zieleni oraz umieszczenie funkcjonalnych mebli z drewna. W planach na przyszły rok jest również przeniesienie słynnej rzeźby Salvadora Dalego „Profil Czasu”, która obecnie mieści się przed głównym wejściem, w okolice sklepu EUROSPAR.