Współpraca policji zapewniła bezpieczeństwo podczas meczu Rakowa Częstochowa i Śląska Wrocław

W sobotę, podczas spotkania piłkarskiego Raków Częstochowa kontra Śląsk Wrocław, doszło do skoordynowanej akcji sił porządkowych. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, wspierani przez kolegów z Katowic, Wrocławia, Łodzi oraz Krakowa, zapewniali bezpieczeństwo podczas tego wydarzenia. Mimo, że pojedynek został określony jako mecz o zwiększonym ryzyku, nie doszło do żadnych naruszeń prawa.

Policjanci z pięciu miast zabezpieczali sobotnie starcie na boisku pomiędzy Rakowem Częstochowa a Śląskiem Wrocław. Ich zadaniem było utrzymać ład i porządek nie tylko na stadionie, ale także na trasach przejazdów kibiców, dworcach oraz innych szlakach transportowych. Pomimo określenia meczu jako ryzykownego, wszelkie działania policji przebiegły sprawnie i bez zakłóceń.

Pragniemy przypomnieć wszystkim kibicom o prawie dotyczącym bezpieczeństwa na imprezach masowych. Jeżeli ktoś podczas trwania takiej imprezy sportowej używa elementów odzieży lub przedmiotów w celu ukrycia swojej tożsamości, może zostać ukarany grzywną nie mniejszą niż 2000 zł lub ograniczeniem wolności. Dodatkowo, przynoszenie na imprezę masową broni, materiałów łatwopalnych, pirotechniki, substancji wybuchowych lub innych niebezpiecznych przedmiotów grozi grzywną, karą ograniczenia wolności albo nawet pozbawieniem wolności do 5 lat. Sąd może również orzec konfiskatę tych przedmiotów, nawet jeśli nie są one własnością oskarżonego. W dodatku, sąd ma prawo nałożyć zakaz wstępu na imprezy masowe na okres od 2 do 6 lat.