Wspomnienie Kornela Morawieckiego w czwartą rocznicę jego śmierci

Rok 2021 oznacza upamiętnienie czterech lat od śmierci Kornela Morawieckiego. W uroczystościach uczczenia pamięci zmarłego wzięli udział krewni i najbliżsi przyjaciele, którzy złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą postać Kornela Morawieckiego. Ceremonia odbyła się w Obornikach Śląskich – mieście, które na przestrzeni lat nierozerwalnie wiązało się z jego biografią.

Po symbolicznym hołdzie, wykonanym poprzez złożenie kwiatów, rodzina i przyjaciele niezłomnego bohatera udali się na mszę świętą. Liturgia odprawiona została w kaplicy położonej w Golędzinowie, jako część rytuału upamiętniania tego wybitnego Polaka.

Kornel Morawiecki, laureat orderu Orła Białego – prestiżowego polskiego odznaczenia przyznawanego w czasach pokoju, to postać nie do przecenienia. W latach 70. i 80. został jednym z kluczowych twórców Solidarności Walczącej i był człowiekiem, który mocno wierzył w zdolność Polski do odzyskania wolności. W ósmej kadencji Sejmu sprawował funkcję posła, a także pełnił rolę marszałka seniora, zostawiając niezatarty ślad w annałach historii naszego kraju.