Wtorkowe otwarcie Centrum Zdrowia Psychicznego dla dzielnicy Krzyki we Wrocławiu

W miniony wtorek, w stolicy Dolnego Śląska – Wrocławiu, swoje podwoje otworzyło Centrum Zdrowia Psychicznego przewidziane dla mieszkańców dzielnicy Krzyki. Jest to druga tego typu placówka w mieście, która swoją działalność rozpoczęła rok temu, kiedy to mieszkańcy dzielnicy Psie Pole mogli zacząć korzystać z opieki ambulatoryjnej. Teraz, z możliwości skorzystania z serwisu oferowanego przez te dwie placówki, może skorzystać aż 260 tysięcy osób zamieszkujących Wrocław.

Uroczystość otwarcia nowego centrum odbyła się w symboliczną datę, jaką jest 10 października – obchodzony na całym świecie Dzień Zdrowia Psychicznego. Ta szczególna data została wybrana nieprzypadkowo, jak wynika z komunikatu przekazanego przez gabinet marszałka województwa.

Według informacji zawartych w komunikacie, Centrum Zdrowia Psychicznego Wrocław-Krzyki jest drugim, po placówce na Psim Polu, ośrodkiem medycznym dostępnym dla mieszkańców miasta. Zarządza nim Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego. Oferta tej placówki obejmuje bezpłatne usługi takie jak leczenie psychiatryczne, terapie psychologiczne, w tym terapie zajęciowe, a także doradztwo zawodowe i prawne, czy wsparcie u pacjenta w domu.

Placówka zlokalizowana jest na ulicy Powstańców Śląskich 166 we Wrocławiu. Czynna jest od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 18:00. Możliwy kontakt telefoniczny pod numerem: 570 270 209.