Beata Szydło prawdopodobnie uczestniczyła w wypadku na A4

Wypadek na A4. Kierowała Beata Szydło?

W poniedziałek 18. października w godzinach porannych doszło do niegroźnego wypadku na autostradzie A4. Ford Focus najechał na SUV-a marki Audi. Za kierownicą tego drugiego prawdopodobnie siedziała Beata Szydło, była Premier Polski.

Wypadek w okolicy Wrocławia

Do zdarzenia doszło na 159–tym kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia. W porannych godzinach (około 7:30) mężczyzna kierujący Fordem Focus najechał na tył Audi. Zapewne nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i nie zdążył zahamować.

To jeden z częstszych powodów wypadków na autostradach w Polsce , choć w ostatnim czasie pojawiły się przepisy regulujące odległość między samochodami jadącymi za sobą.

Z relacji świadków wynika, że SUV-em kierowała europoseł – Beata Szydło, była Prezes polskiej Rady Ministrów. Uszkodzenia jej pojazdu nie są jednak na tyle mocne, by został unieruchomiony – kobieta ruszyła w dalszą drogę. Przedstawiciel biura prasowego Beaty Szydło nie udziela informacji na ten temat, twierdząc że nie został do tego upoważniany.

Niebezpieczna A4

Autostrady w teorii są bezpiecznymi drogami. Warto zauważyć, że na autostradzie A4 dość często dochodzi jednak do niebezpiecznych sytuacji, kolizji oraz wypadków. Szczególnie odcinek od Wrocławia aż do granicy niemieckiej negatywnie wyróżnia się pod tym względem.

Zdecydowana większość zdarzeń w tym miejscu spowodowana jest zbyt dużą prędkością, niezachowaniem odpowiedniej odległości od poprzedniego pojazdu oraz nieostrożną jazdą. W zachowaniu bezpieczeństwa nie pomaga także niezbyt dobra infrastruktura – autostrada w wielu miejscach jest wąska, a także posiada złą nawierzchnię.