Yehor Matsenko, piłkarz Śląska Wrocław, z wizytą na Tarczyński Arenie w Muzeum Śląska Wrocław

16 listopada, w czwartkowy wieczór, odbyło się inauguracyjne zwiedzanie Muzeum Śląska Wrocław na Tarczyński Arenie. Wyjątkowym gościem był Yehor Matsenko, obrońca drużyny piłkarskiej Śląsk Wrocław, który razem z innymi odwiedzającymi przemierzał teren muzeum. Zapowiedziano również kolejną osobistość związaną ze Śląskiem – Renatę Mauer-Różańską. Dwukrotna złota medalistka olimpijska ma zaplanowane spotkanie z odwiedzającymi muzeum 21 listopada o godzinie 18:00.

Podczas zwiedzania, Matsenko nie krył entuzjazmu i przyznawał „Muzeum – top!”. Piłkarz wyraził swoje zadowolenie z możliwości odwiedzenia placówki, która niedawno otworzyła swoje podwoje dla publiczności. Wyraził nadzieję, że historia klubu, której jest on częścią, zostanie tutaj uwieczniona. Zaznaczył też jak istotna jest dla niego bliskość z kibicami.

Matsenko aktywnie uczestniczył w spotkaniu, dzieląc się swoimi doświadczeniami i anegdotami z czasów gry we Wrocławiu. Chętnie pozował do zdjęć z fanami i rozdawał autografy. Jednemu z młodszych kibiców, który odpowiedział poprawnie na zadane pytanie, wręczył nawet swoją czapkę jako nagrodę.