Zapowiedź inwestycji w nowoczesną flotę autobusów dla Wrocławia

Wrocław ma zamiar zainwestować w zakup 91 nowych autobusów miejskich, z których co szósty będzie charakteryzować się niską emisją spalin. Autobusy te zostaną wyposażone fabrycznie w klimatyzację oraz niskie podłogi, co znacznie ułatwi korzystanie z nich osobom o ograniczonej mobilności. Linie autobusowe łączące Wrocław z Czernicą, Długołęką oraz Wisznią Małą zostaną obsługiwane tymi nowymi pojazdami. Dodatkowo, pasażerowie będą mieć możliwość zakupienia biletu bezpośrednio w kasowniku umieszczonym na pokładzie pojazdu.

Tomasz Sikora, przedstawiciel Urzędu Miasta Wrocławia, podkreśla, że celem tej inwestycji jest poprawa jakości podróży dla mieszkańców miasta. Ma to przyczynić się do zwiększenia komfortu jazdy, a także do zmniejszenia negatywnego wpływu transportu publicznego na środowisko.

Sikora informuje także, że zostały już rozpisane odpowiednie przetargi i obecnie czekają na zgłoszenia potencjalnych wykonawców. Według niego, zainteresowanie przetargiem jest duże. Jak przypomina Sikora, inwestycja dotyczy wszystkich autobusów o numerach rozpoczynających się od „9”, jak również tych kursujących z Wrocławia do gmin sąsiadujących.

Ważne jest, aby te linie, które są najbardziej obciążone, obsługiwały przede wszystkim wygodne, długie autobusy przegubowe. Nie mniej istotne jest wprowadzenie autobusów elektrycznych, które będą obsługiwać trasy w godzinach o mniejszym natężeniu ruchu – dodaje Tomasz Sikora z Urzędu Miasta Wrocławia.