Zima nie odpuszcza. Reaguj, gdy widzisz bezdomnych!

Późna jesień i zima to najgorszy czas dla osób, które nie mają dachu nad głową. Bezdomnym można jednak pomóc, dzwoniąc na policję i informując o miejscu ich przebywania. Wykręć 112 albo zgłoś na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, dostępnej w internecie.

Na Dolnym Śląsku jeszcze przez długi czas będą zdarzały się noce z minusowymi temperaturami. To zła informacja dla bezdomnych, którzy często decydują się spędzić ten czas w naprawdę trudnych warunkach. Policja radzi więc, aby w przypadku spotkania bezdomnego, reagować.

Najprościej jest zalogować się na Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i tam wybrać odpowiednią kategorię zagrożeń, w tym przypadku „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Wskaż dokładnie na mapie, gdzie ją zobaczyłeś. Dzięki temu możesz uratować komuś życie i pomóc przetrwać ten najcięższy czas.

Policjanci obiecują, że ze swojej strony dołożą wszelkich starań, aby każde zgłoszenie zostało sprawdzone. Będzie też udzielona fachowa pomoc. Na mapie, punkty do sprawdzenia są oznaczone kolorem zielonym. Żółty to informacja, że policja przyjęła zgłoszenie a czerwony, to potwierdzenie i udzielnie pomocy.