Zjawiskowe miejsca na sesje ślubne

Dziś przyjrzymy się kilku miejscom we Wrocławiu, które idealnie nadają się na tło ślubnych sesji zdjęciowych. Romantyczny klimat, przyroda i zabytkowe budowle – niezależnie od pory roku, są to zjawiska pożądane przez młode pary. A jak wiemy, Wrocław wręcz słynie z urokliwych miejsc.

Pergola

To zdecydowanie najpopularniejsze miejsce w mieście do robienia sesji ślubnych. Pergola to konstrukcja architektoniczna w kształcie połowy elipsy, która porośnięta jest winoroślą. Wybudowana została na początku XX wieku. Otacza ona piękny staw z fontanną. To miejsce bardzo urokliwe, wręcz otoczone zielenią, która pięknie kontrastuje z bielą sukni ślubnych.

Ostrów Tumski

To miejsce również bez zawahania możemy wymienić wśród tych najpopularniejszych miejsc. Jest to jedna z najstarszych części miasta, z niesamowitym klimatem zabytkowych budynków, w tym między innymi katedry św. Jana Chrzciciela. Most Tumski zwany jest również Mostem Zakochanych nie bez przyczyny. Do niedawna mogliśmy jeszcze oglądać pary zakochanych, wieszające na nim swoje kłódki.

Parki

Bez wątpienia świetnym materiałem na sesję ślubną są również parki miejskie, których we Wrocławiu zdecydowanie nie brakuje. Może to być na przykład Park Południowy, zlokalizowany na osiedlu Borek. W parku znajdziemy staw z pięknym punktem widokowym, pomnik Fryderyka Chopina i inne elementy architektury, wprowadzające w iście romantyczny nastrój. Innym parkiem z potencjałem na ślubną sesję jest Park Szczytnicki czy Park Wschodni.

Ogrody botaniczne

To nie lada gratka dla fotografów. Ogród Japoński powstał w 1913 roku i wydaje się być miejscem wręcz idealnym na sesję zdjęciową. Mnóstwo natury, staw i kilka ciekawych miejsc, które można wykorzystać do zrobienia nietuzinkowych zdjęć. Dodatkowo, w pobliżu znajduje się już wcześniej wymieniona Pergola, więc zawsze można wykorzystać obie te lokalizacje za jednym razem. Ogród Botaniczny również stanowi świetny materiał do zdjęć. Warto jednak pamiętać, w przypadku tak naprawdę każdej lokalizacji w plenerze, aby unikać weekendów, kiedy to najwięcej osób wybiera się na spacery.