71. Kongres Towarzystwa Chirurgów Polskich: Wielki zjazd specjalistów w Wrocławiu

Wrocławski Narodowy Forum Muzyki stanie się areną dla 1500 ekspertów z dziedziny chirurgii z Polski i świata. W dniach 20-23 września 2023 r. odbędzie się tam bowiem 71. Kongres Towarzystwa Chirurgów Polskich (TChP).

Program kongresu jest niezwykle bogaty. Przewidziano aż 31 sesji naukowych oraz prezentację około 160 prac w ramach sesji plakatowej. Uczestnicy będą mieli również możliwość udziału w warsztatach praktycznych i zapoznania się z najlepszymi pracami konkursowymi. Dużą część konferencji stanowić będą dyskusje na temat technik laparoskopowych, hybrydowych endo/laparoskopowych, wideochirurgii oraz robotyki.

W kontekście obchodów Roku Jana Mikulicza-Radeckiego w chirurgii polskiej, upamiętnionego przez TChP i Polskie Towarzystwo Chirurgii Onkologicznej, planowano specjalną sesję poświęconą tej wybitnej postaci. Jest to znakomite miejsce do przypomnienia o jego osiągnięciach, jako że przez ostatnie 15 lat swojego życia pracował on we Wrocławiu, a jego imię nosi tamtejszy Uniwersytecki Szpital Kliniczny.

Kongres będzie również okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat leczenia raka żołądka. Sesja międzynarodowa przyciągnie wielu renomowanych chirurgów specjalizujących się w tym obszarze. Uczestnicy kongresu będą mogli dowiedzieć się więcej o najnowszych osiągnięciach w tym zakresie, zwłaszcza jeśli chodzi o raka połączenia przełykowo-żołądkowego, który jest obecnie najczęściej występującym nowotworem złośliwym żołądka – informuje organizator.