Brak zainteresowania przetargiem na projekty parkingów w Wrocławiu

18 września, spółka Wrocławskie Inwestycje poinformowała o unieważnieniu przetargu, który miał na celu wyłonienie projektanta nowych miejsc parkingowych na obszarze Jagodna we Wrocławiu. Wskazane miejsca miały być ogólnodostępne i zlokalizowane na czterech różnych ulicach. Niestety, do procedury przetargowej nie zgłosiło się żadne podmioty zainteresowane realizacją tego zadania.

Plan inwestycji obejmował konstrukcję zatok parkingowych dla samochodów na ulicach Kajdasza, Komedy, Drabika oraz Artemskiej. Zamówienie publiczne na realizację tego projektu zostało ogłoszone na przełomie sierpnia. Wrocławskie Inwestycje miały jednak oficjalnie unieważnić całą procedurę w poniedziałek, ponieważ żaden potencjalny wykonawca nie zgłosił swojej chęci udziału w konkursie w określonym terminie.

Planowany projekt nie tylko zakładał stworzenie kilkudziesięciu nowych miejsc parkingowych, ale również miejsca z ograniczeniem czasowym – trzy takie punkty miały umożliwić kierowcom krótkotrwałe postoje na okres do 20 minut, np. na czas szybkich zakupów. Dodatkowo, plan uwzględniał dwa miejsca parkingowe przeznaczone dla osób z niepełnosprawnościami. Teraz, Wrocławskie Inwestycje planują ogłoszenie kolejnego przetargu, w ramach którego będą poszukiwane nowe podmioty chętne do realizacji tej inwestycji.