Akupunktura we Wrocławiu? Tylko w Gabinecie medycyny naturalnej Balanse!

Chcesz leczyć się siłami natury? Jeśli tak, rozważ skorzystanie z usług gabinetu terapii naturalnej. Poniższy artykuł skupi się na wyjaśnieniu oferowanych tam usług.

Jakie usługi są oferowane w Gabinecie terapii naturalnych Balanse?

Gabinet nie ogranicza się wyłącznie do przyjmowania pacjentów w celu ich leczenia. W ofercie znajdują się także szkolenia, dzięki którym terapeuci mogą rozwijać swoje uzdolnienia. Masaże obejmują:

 • drenaż limfatyczny,
 • masaż miodem,
 • masaż ogniowy,
 • masaż metodą Breussa,
 • masaż misą tybetańską,
 • masaż próżniowy (w tym twarzy),
 • masaż uderzeniowo-dynamiczny,
 • masaż aromaterapeutyczny.

Medycyna chińska koncentruje się na wykorzystaniu diety w walce z chorobą lub terapii ziołowej, jeśli dieta zawodzi. Terapie naturalne obejmują także hirudoterapię, świecowanie uszu i akupunkturę. Każdą z usług poprzedza diagnostyka w formie pogłębionego wywiadu.

Informacje o terapeutach

Gabinet tworzy duet złożony z terapeutek Marzeny Muc i Anny Tubicz. Od lat zwiększają one we własnym zakresie kompetencje w zakresie leczenia pacjentów siłami natury. W zakresie ich zainteresowań zawodowych leżą:

 1. bioenergoterapia,
 2. akupunktura (także kosmetyczna),
 3. medycyna chińska oraz dietetyka medycyny chińskiej.

Opis terapii

Akupunktura jest metodą leczniczą opartą na poprawie przepływu energii w ciele dzięki wykorzystaniu specjalnych igieł. Jej głównym atutem jest silne działanie przeciwbólowe, coraz częściej doceniane przez uniwersytety. Akupunktura kosmetyczna polega z kolei na poprawie krążenia wspomnianej już energii celem poprawy kobiecej urody. Dużą część skuteczności zawdzięcza ona redukcji napięć w ciele.

Moksoterapia jest z kolei metodą tradycyjną, której założeniem jest użycie ciepła jako narzędzia diagnostycznego. Terapeuta sprawdza, jak ciało reaguje na spalanie określonych ziół. Zazwyczaj jest ona łączona z akupunkturą.

Dietetyka medycyny chińskiej opiera się na twierdzeniu, że ciało potrafi samo poradzić sobie ze schorzeniami, jeśli ma do tego energię. Po wywiadzie terapeuta dobiera posiłki tak, by stymulowały one układ odpornościowy pacjenta w walce z nękającymi go schorzeniami.

Hirudoterapia sięga po pijawki w celu prowadzenia procesu leczniczego. Ślina pijawki zawiera setki substancji aktywnych, które po przeniknięciu do ciała wywierają dodatni wpływ na zdrowie. Jest ona wykorzystywana między innymi w walce z krwiakami, nadciśnieniem lub problemami natury krążeniowej.

Masaże wspierają leczenie

Masaż kobido jest metodą pielęgnacji twarzy. Japoński rytuał polega na masażu głowy pacjenta przez terapeutę. W ten sposób energia Qi lepiej rozchodzi się po całym ciele tego pierwszego, zapewniając mu piękno i lepsze zdrowie. Masaż próżniowy polega na doprowadzeniu do wynaczynienia krwi poprzez pęknięcie naczyń. Do osiągnięcia tego celu stosuje się bańki, w których próżnia wytwarza podciśnienie. Z kolei drenaż limfatyczny z pomocą urządzeń mechanicznych wspiera ruch limfy w ciele. W ten sposób dochodzi do lepszego transportu substancji odżywczych i poprawy zdrowia.

Szkolenia

Gabinet wspiera także innych praktyków w rozwoju zawodowym. Kursy masażu miodem przekazują całą wiedzę o tej innowacyjnej metodzie z pomocą nauki przez praktykę. Trwają one jeden weekend i kończą się uzyskaniem certyfikatu (Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Cechu Naturoterapeutów) poświadczającego osiągnięcie wysokiego poziomu w tej dziedzinie. Teoria ograniczona jest do koniecznego minimum, a każdy z kursantów w małej grupie otrzymuje wsparcie doświadczonego terapeuty.

Nauka masażu ogniem również trwa jeden weekend, a kurs ten przeznaczony jest dla osób zaawansowanych, jak i znających co najmniej podstawy. Na zakończenie uczestnicy otrzymują Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Cechu Naturoterapeutów.

Ostatnim kursem jest nauka masażu oczu. Także on kończy się uzyskaniem certyfikatu przez uczestnika. Tak jak inne kursy i ten trwa jeden weekend.

Dlaczego warto skorzystać z usług zaufanych terapeutek

Jego głównym atutem są doświadczeni terapeuci. Prowadzący go duet od lat gromadzi wiedzę, inwestując w to także swój czas wolny i środki finansowe. Przez lata działalności terapeutki zdołały pomóc dziesiątkom pacjentów i stale podnosiły sobie poprzeczkę. Zabiegi o działaniu przeciwbólowym przyniosą ulgę w cierpieniu nawet tam, gdzie klasyczna medycyna nie zdołała poprawić sytuacji. Holistyczne podejście gwarantuje uwzględnienie w diagnostyce nie tylko samego ciała, ale także historii chorób, środowiska zewnętrznego czy stylu życia pacjenta. Gabinet Balanse wyróżniają także niskie ceny wszystkich zabiegów, przez co są one przystępne dla niemal każdego pacjenta zainteresowanego niekonwencjonalnymi sposobami na poprawę swojego zdrowia, czy też urody.

Kontakt:

Anna Tubicz – +48 737 403 668

Adres: ul. Armii Krajowej 6/3 53-041 Wrocław

Email: [email protected]

Otwarte: Pon-Pt 8:00-20:00

WWW: https://balanse.pl