Awaria sieci trakcyjnej na Powstańców Śląskich

Informacje, które dotarły do naszej redakcji wskazują, że problem z siecią trakcyjną na ulicy Powstańców Śląskich wywołał przestój we wszelkim ruchu tramwajowym. Wydaje się, że źródłem tego zakłócenia jest podstacja zlokalizowana na ulicy Racławickiej.

Aktualizacja godzina 11:00: Na szczęście, sytuacja wydaje się być pod kontrolą. Zasilanie w sieci trakcyjnej zostało przywrócone, co pozwala na wznowienie normalnego kursowania tramwajów.

Specjaliści techniczni z MPK we Wrocławiu pracują już na miejscu, starając się usprawnić sytuację. Póki co nie jesteśmy w stanie określić z jak długim opóźnieniem muszą liczyć się pasażerowie korzystający z lokalnej komunikacji miejskiej.

Aby złagodzić skutki awarii, MPK we Wrocławiu postanowiło skierować sześć dodatkowych autobusów na obsługę linii A i D, które normalnie obsługiwane są przez tramwaje linii 2,6,7,14,17,20. Ponadto, dla ułatwienia podróżującym, autobusy z linii pośpiesznych będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach ul. Powstańców Śląskich.