Bezpośrednie zagrożenie na drodze S8: wypadek busa z ciężarówką koło Legnicy

W sobotę, ósmego lipca, doszło do poważnego zdarzenia na drodze S8 w pobliżu Legnicy. Osobowy bus uderzył w tył ciężarowego pojazdu. Tylne części samochodu ciężarowego zostały poważnie uszkodzone, a przód busa niemal całkowicie zmiażdżony. Aby uwolnić pasażerów z rozbitego auta, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Droga na miejscu wypadku była zablokowana.

Wypadek ten miał miejsce na 306 kilometrze trasy S3, pomiędzy węzłami Jawor Północ i Legnica Południe, prowadzącymi do Zielonej Góry. W pobliżu miejscowości Winnica doszło do kolizji między busem a pojazdem ciężarowym. W wyniku tego incydentu dwie osoby odniosły obrażenia.

Straży pożarnej z Jawora, która przybyła na miejsce zdarzenia dwoma zastępami, towarzyszyli strażacy z Legnicy. Wykorzystując sprzęt hydrauliczny, ratownicy uzyskali dostęp do osób poszkodowanych, które były uwięzione w pojeździe – jak informuje kpt. Krzysztof Napierała z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaworze.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), jezdnia prowadząca do Zielonej Góry jest zablokowana. Zorganizowano objazd przez węzeł Jawor Północ. Ruch odbywa się jedynie lewym pasem, gdyż prawy pas jest nadal zablokowany.