Edge One Solutions, polska firma IT, rozszerza działalność na Wrocław

Rynek technologii informacyjnych w stolicy Dolnego Śląska, Wrocławiu, nieustannie rośnie, przyciągając kolejne firmy z branży. Najnowszym dodatkiem do rozwijającej się sceny IT we Wrocławiu jest Edge One Solutions, dynamicznie rozwijająca się firma z Warszawy. Swoją reputację zbudowała dzięki współpracy z kluczowymi firmami z szerokiego spektrum sektorów – od e-commerce po automotive.

Oddział Edge One Solutions we Wrocławiu został niedawno zapoczątkowany. Firma wybrała dla niego urokliwy biurowiec L’Uni, położony przy ulicy Grodzkiej, w samym sercu Starego Miasta. Specjalnością firmy jest tworzenie profesjonalnych zespołów IT, dostosowanych do specyficznych wymagań biznesowych ich klientów. Współpraca Firmy obejmuje różnorodne branże takie jak: e-commerce, fintech, bankowość, energetyka i turystyka.

Korzenie Edge One Solutions sięgają roku 2014. Założona przez grupę doświadczonych profesjonalistów z szerokim zakresem umiejętności zarządzania projektami IT dla globalnych korporacji, postanowili oni przekształcić swoją wiedzę i umiejętności w praktykę poprzez stworzenie własnej firmy. Od tego czasu firma oferuje kompleksowe usługi konsultingowe dla firm lokalnych i międzynarodowych.

Mimo że główna siedziba i centrum realizacji biznesowych znajduje się w Warszawie, Edge One Solutions posiada również oddziały w Krakowie i Lublinie. Otwarcie nowego biura we Wrocławiu stanowi ostatnią ekspansję firmy na rynku polskim. Firma obecnie współpracuje i zatrudnia ponad 260 konsultantów – specjalistów różnych dziedzin technologii programistycznych (takich jak Java, .NET, C++, Front-end, Back-end, FullStack i inne), developerów, menedżerów projektów, specjalistów ds. jakości (QA), inżynierów, testerów, administratorów, analityków, scrum masterów i innych. Firma stale tworzy wysokiej jakości zespoły projektowe. Sprawia to, że jej obecność jest odczuwalna nie tylko na rynku polskim, ale również międzynarodowym – ma swoje zespoły m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Niemczech, Szwajcarii, Austrii oraz Dubaju.