David Balda nowym dyrektorem sportowym Śląska Wrocław, a gmina sprzedaje większościowy pakiet akcji spółki

W wyniku zmian kadrowych w klubie piłkarskim Śląsk Wrocław, David Balda z Czech objął stanowisko dyrektora sportowego. Zastępuje on Dariusza Sztylkę, który został zwolniony w trakcie trwania sezonu. Balda, 32-letni menedżer sportowy, ma doświadczenie zdobyte poprzez współpracę z takimi klubami jak Raków Częstochowa w Polsce, Banik Ostrawa w Czechach oraz FK Senica na Słowacji.

Ponadto Gmina Wrocław podjęła decyzję o sprzedaży swojego udziału w piłkarskim klubie Śląsk Wrocław. W związku z tym ogłoszono przetarg na większościowy pakiet akcji sportowej spółki. Początkowo przewidywano, że zainteresowani inwestorzy będą mogli zgłaszać swoje oferty do 5 czerwca. Jednakże termin ten został przedłużony do 16 czerwca z uwagi na rosnące zainteresowanie nabywców.

Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, odniósł się do tej sytuacji na swoim profilu na Twitterze, podkreślając, że „Powodem jest wzmożone zainteresowanie kupnem pakietu większościowego akcji”. Tym samym gmina Wrocław daje więcej czasu potencjalnym inwestorom na przygotowanie ofert, licząc na jak najlepsze warunki sprzedaży udziałów w klubie.