Dzień otwarty 7.11 na Icemanii Lublin

Dzień Otwarty na lodowisku w ramach akcji „Chodź na łyżwy!”

Lodowisko Icemania w Lublinie zaprasza miłośników jazdy na łyżwach na Dzień Otwarty. Już w najbliższą niedzielę, 7 listopada, miejscowi instruktorzy przeprowadzą dla chętnych zajęcia w ramach akcji „Chodź na łyżwy w Lublinie”.

Lubelska Icemania – lodowisko dla aktywnych

Icemania to lubelskie kryte lodowisko o pełnych rozmiarach – tafla lodu ma wymiary trzydzieści na sześćdziesiąt metrów. Na miejscu dostępne są wszelkie niezbędne udogodnienia – wypożyczalnia sprzętu, serwis łyżew, czy szatnie.

Na co dzień w Icemanii odbywają się łyżwiarskie treningi i zawody, m.in. w łyżwiarstwie figurowym oraz hokeju. Są tam także rozgrywane mecze hokejowej ligi. Informacje na temat hokeja na lodzie znajdziesz też na stronie: e-hokej.pl

W sezonie zimowym Icemania w Lublinie jest chętnie odwiedzana przez dzieci, młodzież i  dorosłych, głównie w celu rekreacyjnej jazdy na łyżwach oraz nauki jazdy.

Darmowe zajęcia 7 listopada

W większość dni wstęp na kryte lodowisko jest płatny. W dni powszednie jest to koszt 14 (ulgowy) i 18 (normalny) złotych, w weekendy – 18 i 25 zł za wejście.

Tak więc w najbliższą niedzielę chętni mogą skorzystać z bezpłatnego wstępu i możliwości wzięcia udziału w zajęciach pod okiem instruktorów lokalnych klubów łyżwiarskich. Na zajęcia zaproszone jest młodzież i dzieci powyżej czterech lat i opiekunowie. Zajęcia prowadzą instruktorzy z klubów: UKŁ Salchow Lublin, a także MKŁ Libella Lublin. Aby wziąć udział w zajęciach, trzeba złożyć stosowną deklarację. Będzie to możliwe od godziny 9 rano na specjalnym stoisku w obrębie obiektu.

Pierwsza tura zajęć będzie przeprowadzona w godzinach 9:30 do 10:15, a druga – od 10:35 do 11:20. Po każdych zajęciach przez dziesięć minut uczestnicy mogą zobaczyć specjalnie przygotowane na tę okazję pokazy. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na zajęciach, warto wcześniej zapisać się na nie przez Internet.