Ekosystem promuje ochronę środowiska poprzez edukację najmłodszych mieszkańców Wrocławia

Projekt Ekosystem po raz kolejny podjął się misji uświadamiania najmłodszych wrocławian, jak ważna jest ochrona naszej planety przed zanieczyszczeniem. Właśnie ruszyły zapisy na warsztaty, które mają na celu odświeżenie spojrzenia młodych ludzi na temat ekologii.

Zajęcia, organizowane przez Ekosystem, koncentrują się głównie na kwestiach segregacji odpadów, redukcji marnowania surowców oraz ich recyklingu, z nadzieją, że takie działania przyniosą korzyści również w przyszłości. Uczniowie szkół podstawowych od 1 do 4 klasy oraz przedszkolaki są głównymi odbiorcami tych warsztatów. Aleksandra Palus z Ekosystemu wyraziła nadzieję w rozmowie z Radiem Wrocław, że rodzice uczestników mogą również skorzystać z wiedzy zdobytej przez swoje dzieci i zacząć stosować przydatne praktyki w codziennym życiu.

-Edukacja to fundament i warto zaczynać już od najmłodszych lat. Od początku swojej działalności Ekosystem skupia się na edukowaniu dzieci i młodzieży. Zapraszamy wszystkich na nasze unikalne warsztaty. Nasi eko-edukatorzy dostarczają cennych informacji w specjalnie do tego przygotowanych salach.- dodaje Aleksandra Palus.