Ekspansja letnich połączeń kolejowych: łatwiejszy dostęp do miejsc wypoczynkowych

Wraz z rozpoczęciem lata, głównie na koniec czerwca, sieć kolejowa zwiększa ilość kursujących pociągów oraz wydłuża trasy popularnych składów, umożliwiając tym samym łatwiejsze dotarcie do miejscowości wczasowych. To szczególnie ważne dla miłośników muzyki planujących udział w festiwalu Pol’and’Rock. Przygotowaliśmy zestawienie informacji od różnych przewoźników dotyczące dostępu do najpopularniejszych miejsc wypoczynkowych.

PKP InterCity zapowiada, że w letnim rozkładzie jazdy na stacji Wrocław Główny pojawi się 51 par pociągów dziennie, co stanowi wzrost o pięć par w porównaniu do obecnej oferty.

Dodatkowe połączenia z Wrocławia nad morze Bałtyckie
W sezonie letnim przewoźnicy zapewniają dodatkowe połączenia kolejowe prowadzące do nadmorskich kurortów.

Pociągi PKP Intercity
Pociąg IC o nazwie Grottger, który regularnie jeździ na trasie Przemyśl – Wrocław – Przemyśl, będzie kursował w niedziele aż do Kołobrzegu. Od 22 czerwca pociąg IC Krakowianka będzie prowadził z Wrocławia do Kołobrzegu (lub Krakowa), zatrzymując się także w Poznaniu. Zmieniona zostanie również relacja pociągu IC Swarożyc, który obecnie jeździ na trasie Wrocław – Szczecin przez Zieloną Górę; na czas sezonu letniego będzie kursować do Kołobrzegu.

W weekendy, począwszy od 22 czerwca, pojawi się dodatkowy pociąg wakacyjny IC Jamno obsługujący trasę Kraków/Wrocław – Ustka – Kraków/Wrocław. Do Ustki z Wrocławia będą również kursować pociągi IC Gwarek i IC Szyndzielnia (które zazwyczaj kończą bieg w Słupsku, ale latem przedłużą trasę do Ustki) oraz IC Przemyślanin, który regularnie kursuje m.in. do Koszalina, Międzyzdrojów, Szczecina czy Świnoujścia.

Do miejscowości położonych na zachodnim wybrzeżu Bałtyku można również dotrzeć pociągiem IC Chełmoński oraz wakacyjnym TLK Wolin, kursującym na trasie Kraków/Bielsko Biała – Świnoujście – Kraków/Bielsko Biała.