Ekstremalne warunki atmosferyczne powodują kłopoty na drogach we Wrocławiu i okolicach

Wrocław i jego okolice zmagają się z ekstremalnymi warunkami atmosferycznymi. Gołoledź, a następnie opady śniegu po południu, sprawiły, że w ruchu drogowym panują bardzo trudne warunki. Szklisty lód pokrywający drogi i chodniki, potocznie nazywany „szklanką”, stał się przyczyną kilka wypadków.

Sytuacja na drogach we Wrocławiu jest skomplikowana. Wielokrotne utrudnienia dotknęły różne części miasta. Jednym z nich było zderzenie samochodu osobowego z barierkami na moście Milenijnym w kierunku Osobowice. Ruch na drodze krajowej S5 w pobliżu Wiszni Małej również jest utrudniony, ze względu na ciężarówki blokujące zjazd.

Nie tylko Wrocław boryka się z problemami na drogach. Na odcinku autostrady pod Wrocławiem, w Smardzowie koło Oleśnicy, samochód osobowy wypadł z drogi i wpadł do rowu. Mimo wszystko, droga pozostaje przejezdna. Na miejscu interweniuje policja. Podobne utrudnienia występują w Kamieńcu Wrocławskim, gdzie ciężarówka ma problem z wjazdem na rondo prowadzące do Wschodniej Obwodnicy Wrocławia.

W dodatku, w miejscowości Smolec, nieopodal Kątów Wrocławskich, doszło do kolizji między autobusem a samochodem osobowym. Według pierwszych doniesień, jedna osoba została poszkodowana w wyniku tego zdarzenia.