Planowana budowa nowego parku handlowego w zachodniej części Wrocławia, na osiedlu Leśnica

W stolicy Dolnego Śląska, Wrocławiu, jest planowana realizacja inwestycji polegającej na budowie nowego centrum handlowo-usługowego. Lokalizację tego projektu przewidziano na osiedlu Leśnica, położonym na zachód od centrum miasta.

Zgodnie z informacjami uzyskanymi z portalu, nowe centrum handlowe ma zająć miejsce opuszczonego i popadającego w ruinę centrum handlowego Leśnica. Otwarte w 2005 roku, stare centrum niestety nie zapewniło oczekiwanego sukcesu komercyjnego i przez wiele lat pozostawało porzucone.

Planowany park usługowo-handlowy w Leśnica ma oferować około 3,5 tysiąca metrów kwadratowych powierzchni najmu. Kompleks będzie podzielony na sześć lokali o różnej wielkości – największy lokal będzie miał 1300 metrów kwadratowych, a najmniejszy – 315 metrów kwadratowych. Obiekt zostanie wyposażony również w parking dla klientów, który będzie dysponował łącznie 96 miejscami parkingowymi, z czego 22 będą stanowiły miejsca zaplecza.

Aktualnie nie są znane szczegóły dotyczące listy sklepów, które zagoszczą w nowym centrum handlowym. Możliwe, że sprawdzone sieci, które funkcjonują w innych realizacjach PKB Inwest, takie jak Action, Dealz, Pepco, Tedi, Media Expert, Rossmann czy dm drogerie zdecydują się na otwarcie swoich punktów w nowym parku handlowym.

Na chwilę obecną nie jest jeszcze znana dokładna data otwarcia nowego centrum handlowego na osiedlu Leśnica we Wrocławiu.