Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Johannesa Brahmsa

Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Johannesa Brahmsa powrócił na Ostrów Tumski! Wydarzenie rozpoczęło się 227 czerwca i co niedzielę w Kościele Świętego Krzyża możemy posłuchać pełnej emocji muzyki instrumentalnej. Co jeszcze usłyszymy w tym sezonie?
 

Wielkie otwarcie festiwalu

 
Koncert otwierający festiwal pozytywnie zaskoczył wszystkich melomanów. Mogliśmy na nim posłuchać wybitnego organistę Andrzeja Chorosińskiego. To artysta światowej sławy, który występował w najznamienitszych miejscach Europy.
 
Organiście towarzyszyła nierównana Halina Frąckowiak, która swoim głosem już od lat oczarowuje kolejne zastępy słuchaczy. Artystka jest autorką 4 złotych płyt i zaliczyła współprace z najznamienitszymi gwiazdami piosenki.
 
Ten duet stanął na wysokości zadania i nie zawiódł publiczności. Koncert wrocławianie będą wspominać jeszcze przez długi czas.
 

A co w dalszej części festiwalu?

 
Cały festiwal ugości wielu znanych artystów. Pojawią się również młode talenty, które swoje najlepsze lata mają jeszcze przed sobą. Na pewno będzie ciekawie i intrygująco.
 
Już 1 sierpnia na organach zagra Heinrich Wimmer, a towarzyszyć na klarnecie będzie mu Piotr Piechocki (klarnet). W kolejnym tygodniu scena ugości organistę oman Perucki (organy) oraz Maria Perucka na (skrzypce).
Pełen program znajduje się na stronie strefakultury.pl. Można tam też zakupić bilety na koncerty, które będą odbywać się w każdą niedzielę aż do zakończenia wakacji. Ceny biletów wahają się od 15 do 40 złotych za występ. Serdecznie zapraszamy an wydarzenie oraz zachęcamy do aktywnego korzystania z kultury.