Najlepsze place zabaw Wrocławia cz. 1

Dzieci bywają bardzo wymagające. Ci pełni życia mali ludzie potrzebują, wiele ruchu i zabawy, na które nie ma już siły część dorosłych. Kiedy jest ładna pogoda, warto zabrać malucha na dwór i pozwolić mu na zabawę i poznawanie nowych przyjaciół. Idealnym miejscem do tego typu aktywności są wrocławskie place zabaw. Zapraszamy do lektury pierwszej części przeglądu najlepszych placów zabaw we Wrocławiu.
 

Plac zabaw w parku Staszica

 
Plac w parku Staszica to jedno z ulubionych miejsc zabaw wrocławskich maluchów. Na jego terenie nie brak sprzętów i zabawek. Każde dziecko znajdzie coś dla siebie. W jednym zakątku króluje fontanna, a w innym tor do jazdy na rolkach. Można tu pograć w piłkarzyki i w gumę. To także miejsce dla małych budowniczych znajduje się tam wielka piaskownica.
 
Z każdego kąta placu dosłownie wylewają się atrakcje. To zdecydowanie jedno z lepszych miejsc, które warto pokazać swojej pociesze.
 

Plac zabaw w parku Klecińskim

 
Ten plac zabaw to gratka dla trochę starszych i odważniejszych dzieci. Atrakcje w tym miejscu są wysokie i na pierwszy rzut oka mogą wydawać się przerażające. Są tu mosty, ścianki wspinaczkowe oraz wysoka wieża ze zjeżdżalnią.
 
Jest tu również miejsce dla mniejszych dzieci. Na ogrodzonym terenie znajdują się huśtawki oraz niższe konstrukcje przeznaczone dla tych mniej odważnych lub po prostu młodszych dzieci.
 

Plac zabaw w Parku Strachocińskim

 
Ten plac zabaw spodoba się szczególnie maluchom zainteresowanym zamkami lub statkami piracki. Budowle w takiej formie spotkamy w tym wyjątkowym miejscu. Zamek kryje w sobie ogromną piaskownicę, a statek służy do wspinaczki. Jest tu też huśtawka, a zaraz obok znajduje się, równie lubiana przez dzieci, siłownia miejska.
 
Przedstawione miejsca na pewno zwrócą uwagę naszych pociech. Nie dadzą im czasu na nudę i pozwolą rozładować nagromadzoną w nich energię. Już niebawem zapraszamy na drugą część naszego zestawienia.