Filmowcy zaniepokoili mieszkańców Wrocławia

Filmowy plan zaniepokoił mieszkańców Wrocławia

Niektórzy mieszkańcy centrum Wrocławia w ostatnim czasie mogli się przestraszyć nie na żarty. Wszystko za sprawą ekipy filmowej kręcącej sceny do serialu „M jak miłość”. Były służby i spore zamieszanie.

Akcja toczyła się wokół przeznaczonego do wyburzenia, starego biurowca

Na placu Strzegomskim stoi stary, wysłużony biurowiec. Wkrótce zostanie wyburzony, a jego ostatnie chwile postanowiła wykorzystać ekipa filmowców z ATM Grupa. W okolicy pojawiły się podstawione karetki i inne służby. Kręciło się tam także sporo osób, co mogło zaniepokoić niektórych mieszkańców tej części miasta.

Jak się okazało, nie był to wypadek, czy atak terrorystyczny, jak twierdzili niektórzy gapie. Czujny obserwator z łatwością mógł bowiem stwierdzić, że znajduje się na planie filmowym – rozpoznając aktorów znanych z telewizji lub widząc operatorów kamer i mikrofonów.

Informacje o filmach i serialach znajdą Państwo w serwisie ofilmach.pl

Biurowiec Credit Agricole wkrótce zniknie

Stojący u zbiegu ulic Strzegomskiej i Legnickiej budynek biurowy od dawna straszy Wrocławian.. Swoim wyglądem mocno odstaje od otoczenia, które z roku na rok staje się coraz bardziej nowoczesne i eleganckie.

W tym budynku niegdyś miał swoją siedzibę LUKAS BANK, znany między innymi z leasingowania samochodów służbowych. Następnie był tam oddział Europejskiego Funduszu Leasingowego.

Dziś w starym biurowcu nikt już nie pracuje, trwają prace zmierzające ku rozbiórce budynku i jego całkowitego wyburzenia. Ostatnim najemcą był bank Credit Agricole.

Co powstanie na tym miejscu?

Na świetnie umiejscowionej działce powstanie nowoczesny wieżowiec z apartamentami na wynajem. Na poziomie jezdni znajdą się także liczne lokale usługowe, których zdecydowanie brakuje w tej okolicy miasta.

To świetna lokalizacja. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdują się liczne linie tramwajowe, w tym nowobudowany TAT dochodzący do Nowego Dworu. Niedaleko znajduje się także stacja PKP Wrocław Mikołajów, dzięki której dojazd do Dworca Głównego jest ekspresowy.