Pogoda we Wrocławiu na długi weekend

Coraz niższa temperatura – jaka pogoda w długi weekend?

Dzień Niepodległości (11 listopada) w tym roku wypadł w czwartek. To bardzo dobra wiadomość dla wielu osób. Wystarczy bowiem wziąć jeden dzień urlopu (piątek, 12 listopada), by stworzyć czterodniowy, długi weekend. To świetna okazja do wybrania się na wycieczkę lub spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi. Jakiej pogody we Wrocławiu i okolicach możemy spodziewać się w najbliższych dniach?

Czwartek i piątek będą słoneczne

Dwa pierwsze dni długiego weekendu zapowiadają się całkiem nieźle. We Wrocławiu temperatura osiągnie 12-13 stopni Celsjusza, co jak na połowę listopada powinno być zadowalającym wynikiem. Brak deszczu i słońce na niebie sprawią, że w te dni warto wybrać się na całodniową wycieczkę lub długi, jesienny spacer.

Sobota i niedziela (13-14 listopada) będą jednak nieco bardziej chłodne, a temperatury spadną wtedy poniżej dziesięciu stopni. W sobotę synoptycy przewidują zachmurzone niebo i temperaturę sięgającą 8 stopni Celsjusza. W niedzielę natomiast będzie jeszcze chłodniej (około 7 stopni Celsjusza), a na niebie próżno będzie szukać słońca.  Niedzielne popołudnie może także przynieść lekkie, przelotne opady słońca.

Chłodne noce – uwaga na przymrozki

Noc poprzedzająca długi weekend, a także następna (a czwartku na piątek) będą najzimniejsze. Temperatura spadnie w okolice jednego stopnia Celsjusza, można więc spodziewać się przymrozków, a na drodze pojawi się gołoledź. Z piątku na sobotę, a także noc poprzedzająca niedzielę będą niewiele cieplejsze – od dwóch do trzech stopni Celsjusza.

Nie powinno padać

Podczas czterodniowego, długiego weekendu synoptycy nie przewidują znacznych opadów deszczu. Szanse na opady wynoszą od kilku do kilkunastu procent.

Gdzie wybrać się na długi weekend?

Cztery dni pogody zachęcającej do turystyki powodują, że zapewne wiele osób zdecyduje się na wyjazd poza miasto. Warto rozważyć jeden z następujących kierunków:

  • Masyw Ślęży – niewysokie góry oddalone 30-40 kilometrów od Wrocławia;
  • Góry Sowie – malownicze góry w okolicy Dzierżoniowa, idealne na kilkugodzinny spacer całą rodziną;
  • Dolina Baryczy – dzika przyroda Parku Krajobrazowego, która pozwala zapomnieć na chwilę o miejskim zgiełku;
  • wały nad Odrą – Trestno, Kamieniec Wrocławski, itp. – bardzo blisko Wrocławia, świetne miejsce na rowerowe wycieczki, spacery z psem, czy pieszą turystykę. Wały nad Odrą posiadają przeważnie przygotowaną nawierzchnię i można po nich spacerować.

Świetnym wyborem będzie także – jak zawsze – spacer po Wrocławiu. Ostrów Tumski i Rynek będą zapewne bardzo oblegane, warto więc wybrać się w nieco mniej popularne miejsce.

Wrocławskie atrakcje turystyczne znajdziesz w portalu wro.com.pl