GLP Wrocław V Logistics Park: Inwestycja w ekspansyjne magazyny i gigantyczny park logistyczny

Ogromne magazyny i monumentalny park logistyczny – to wszystko jest budowane na przedmieściach Wrocławia, a setki nowych miejsc pracy mają tam powstać. Budowa tak wielkiego projektu jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla biznesu, zwłaszcza, że całość inwestycji została już wynajęta nawet zanim rozpoczęto prace budowlane.

Pierwsze kroki w kierunku realizacji kolejnej fazy Wrocław V Logistics Centre podjęto. Jest to jeden z najambitniejszych projektów tego rodzaju w Polsce, a jego lokalizacja to magnetyczne Magnice, będące częścią aglomeracji wrocławskiej. Zgodnie z informacjami podanymi przez inwestora, ten etap inwestycji znalazł swoich najemców jeszcze przed rozpoczęciem prac budowlanych.

Kompleks GLP we wsi Magnice (gmina Kobierzyce) składa się już z trzech zaawansowanych technologicznie budynków magazynowych i produkcyjnych, które zostały całkowicie wynajęte. Dodatkowo, inwestor zadbał o poprawę infrastruktury w tej okolicy. W ramach tej poprawy stworzono rondo-węzeł łączące dojazd do nowych magazynów z drogą ekspresową S8. Ta droga umożliwia połączenie parku z autostradami A4 i A8 oraz drogami S3 i S5. Ponadto, w pobliżu lokalizacji parku znajdują się przystanki autobusowe, które łączą przedmieścia z centrum miasta Wrocławia, co zapewnia pracownikom firm działających w budynkach GLP łatwy dojazd do pracy.