Zachwycające polskie miasta w oczach zagranicznych mediów: „Jedne z najbardziej uroczych w Europie”

Turystyczne atuty Polski od dawna zdobywają sympatię podróżników nie tylko z kontynentu europejskiego, ale również z różnych zakątków świata. Wobec tego nie powinno dziwić, że chwalebne opinie o urokach naszego kraju coraz częściej pojawiają się na łamach międzynarodowych mediów.

Polacy mogą być rzeczywiście dumni z faktu, że nasze miasta coraz częściej są tematem artykułów w prasie zagranicznej. Dziennikarze z tak prestiżowych gazet jak „The Sun” czy „The Jerusalem Post”, a nawet stacja telewizyjna CNN, docenili uroki kraju położonego na brzegach Wisły. To właśnie CNN w 2021 roku umieściło Tarnów – małe miasto w Małopolsce, na liście 15 najbardziej fascynujących miejscowości w Europie. Znaczące było również docenienie przez dziennikarzy zaangażowania Polaków we wsparcie dla uchodźców z Ukrainy – to sprawiło, że Polska znalazła się na szczycie listy turystycznych rekomendacji na rok 2023.

Niedawno natomiast informowaliśmy o publikacji w „The Guardian”, poświęconej Lublinowi. Autorka tekstu, Neelam Tailor, nie szczędziła superlatyw w odniesieniu do stolicy regionu lubelskiego. Dziennikarka podkreśliła, że renesansowe pałace, gotyckie budynki, urokliwe ulice oraz klimatyczne kawiarenki i restauracje tworzą atmosferę miejsca, która może konkurować z włoskimi miasteczkami.

„Pastelowo kolorowane budynki z dekoracyjnymi białymi gzymsem i imponującymi fasadami. Restauracje tętniące życiem, połączone ciągami bajecznych światełek. Gotyckie zamki sąsiadują z renesansowymi rezydencjami i klubami grającymi muzykę techno. Jestem oczarowana” – tak brzmiał jeden z fragmentów wspomnianego artykułu.