Inwestycja Intel w nowoczesną fabrykę pod Wrocławiem

Technologiczny gigant, Intel, ogłosił inwestycję mającą wartość prawie 20 miliardów złotych w budowę ultra nowoczesnej fabryki na terenie gminy Miękinia niedaleko Wrocławia. Inwestycja ta przyczyni się do utworzenia nawet 2 tysięcy wysoce specjalistycznych miejsc pracy. Będzie to najbardziej zaawansowany tego typu obiekt na świecie, będący własnością firmy.

Zakład Integracji i Testowania Półprzewodników, jaki powstanie pod Wrocławiem, będzie reprezentował najwyższy poziom technologiczny w tej części Europy. Premier Polski, Mateusz Morawiecki, podkreślił wyjątkowy charakter tej inwestycji ze względu na zaawansowane technologie produkcyjne oraz jej potencjał przyciągania kolejnych inwestorów i współpracowników.

Pat Gelsinger, dyrektor generalny Intela, zaznaczył, że Polska już obecnie jest bazą dla działalności Intel i posiada doskonałe warunki do współpracy z oddziałami firmy w Niemczech oraz Irlandii. Chwalił również wysoce wykwalifikowaną kadrę pracowniczą dostępną w Polsce. Wyraził swoją wdzięczność za wsparcie otrzymywane ze strony polskiego rządu w tej inwestycji.