Wystawa „Miasto z Piasku” w Sky Tower we Wrocławiu

W Sky Tower we Wrocławiu, od 14 czerwca, odwiedzający mogą podziwiać niezwykłą i imponującą wystawę czasową o nazwie „Miasto z Piasku w Kolejkowie”, która została zbudowana przy użyciu ponad 10 ton piasku. Ekspozycja ta obejmuje między innymi budowle, zamki, a nawet ogromną rzeźbę smoka wykonaną z piasku. Dodatkowo, prezentowane są także postacie kolejkowiczów tworzących świat z przedmiotów znalezionych na plaży, co sprawia, że ta wystawa jest wyjątkowa i interesująca dla zwiedzających.

Kolejkowo to miejsce we Wrocławiu, które zyskało sławę dzięki swoim oryginalnym makietom ukazującym miasto w skali miniaturowej. Jedną z ostatnich popularnych wystaw było „Miasto z piernika”, które również przyciągnęło wielu wrocławian. Natomiast od 14 czerwca mieszkańcy Wrocławia mają okazję doświadczyć kolejnej szczególnej przestrzeni, tym razem wypełnionej aż 10 tonami piasku.

Wizyta na tej ekspozycji umożliwia odkrycie tajemniczych morskich stworzeń, szklarni zbudowanych z plastikowych butelek oraz łódek malowanych niedopitą kawą. Postacie kolejkowiczów starają się stworzyć swoje miasto nad wodą, umiejscowione w otoczeniu leżaków oraz otoczonych przez piaskowe budowle i zamki. Całość dzieła dopełnia imponujący piaskowy smok, który dodaje wystawie jeszcze więcej niezwykłości i oryginalności.