Jakie zaproszenia ślubne wybrać? Poradnik dla Par Młodych

Już niebawem bierzecie ślub, a wciąż nie możecie podjąć decyzji, jak wybrać te idealne, wyjątkowe i niepowtarzalne zaproszenia ślubne? Czym kierować się podczas podejmowania decyzji i w jaki styl pójść, by zaproszenia były eleganckie, a nie kiczowate? Podpowiadamy! Sprawdźcie, jakie rodzaje zaproszeń cieszą się największą popularnością.

Poszukiwania zaproszeń na ślub to nie przelewki

Wręczanie zaproszeń ślubnych rodzinie i przyjaciołom to tradycja znana od lat w naszym kraju. Niewielka gabarytowo karteczka z informacjami na temat uroczystości zaślubin oraz wesela to element przygotowań ślubnych, którego nie można pominąć. I mimo iż osobom, które nigdy nie podejmowały tej decyzji, wybór zaproszeń ślubnych wydaje się być błahostką – Parom Młodym spędza on sen z powiek. Zaproszenia muszą przecież pasować do motywu i stylu wesela, powinny wyrażać charakter narzeczonych i być utrzymane w kolorystyce, jaka będzie zachowana w kościele i na sali weselnej. Sporo tego – nieprawdaż?

Sklepy z papeterią ślubną oferują zakochanym szeroki wachlarz różnego rodzaju zaproszeń ślubnych. W ich asortymentach znajdziecie modele drukowane, ręcznie robione, eleganckie lub humorystyczne, personalizowane i uniwersalne – jest tego naprawdę dużo. Mamy nadzieję, że tym artykułem nieco rozjaśnimy Wam temat i pomożemy podjąć ostateczną decyzję dotyczącą wyboru zaproszeń ślubnych.

Eleganckie zaproszenia ślubne

Jesteście Parą, która ceni prostotę, klasykę i elegancję? W takim razie eleganckie zaproszenia na błyszczącym papierze to coś dla Was. Postawcie na monochromatyczne barwy i subtelny dodatek do zaproszeń w postaci np. kryształków czy atłasowej wstążki. Jesteśmy pewni, że Wasi goście będą nimi oczarowani. Klasyka zawsze się obroni. Pamiętajcie! Wybierając wnętrze zaproszenia, postawcie na jedną, maksymalnie dwie czcionki. Więcej czcionek wprowadzi chaos, który sprawi, że czar elegancji pryśnie.

Motyw serca? Stosuj go z wyczuciem!

Mimo iż motyw serca jest jednym z najbardziej popularnych ślubnych wyborów, stawiając na niego bardzo łatwo popaść w kicz i tandetę. Czerwień, o ile pasuje do walentynek, niekoniecznie wkomponuje się w ślubny klimat. Jeśli zależy Wam na motywie serca, przemyćcie go w subtelnej formie. Złoto, beże, biel, pudrowy róż – w tych kolorach serce na zaproszeniach ślubnych wygląda zdecydowanie lepiej.

WAŻNE! W Zaproszeniach ślubnych nie wykorzystujemy motywu pękniętego serca!

Zaproszenia ślubne boho

Boho to styl, który w ostatnich latach rządzi na weselach. Jeśli planujecie wesele w ogrodzie, namiocie, na wsi lub w uroczym dworku z werandą — te zaproszenia są właśnie dla Was! Postawcie na ciepłe kolory ziemi i zachodzącego słońca. Zieleń, beż, pomarańcz, brąz, zgaszone, stare złoto – to barwy, które powinny pojawić się na wybranej przez Was papeterii.

Myślicie o ręcznie robionych zaproszeniach ślubnych – Decobazaar to sklep, który musicie odwiedzić! Jesteśmy pewni, że będziecie zachwyceni zaproszeniami, które znajdziecie w jego ofercie.