Kolizje na autostradzie A4 skierowanej do Wrocławia zmuszają do blokady drogi

Autostrada A4 prowadząca do Wrocławia jest obecnie niedostępna z powodu dwóch kolizji, które miały miejsce na 238. kilometrze pomiędzy węzłami Opole Południe i Opole Zachód. Pierwsza z nich nastąpiła około godziny 11:40, gdy doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Jedna osoba odniosła obrażenia i została przetransportowana do szpitala na dalsze badania i leczenie.

Zaledwie kilka minut po pierwszym incydencie, na tym samym odcinku drogi, miała miejsce kolejna stłuczka, tym razem z udziałem siedmiu pojazdów. Z tego drugiego zdarzenia wyniknął jeszcze jeden poszkodowany, na miejscu opatrywany przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Informacje o tych wypadkach przekazał dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu za pośrednictwem Radia Opole.

Na miejscu obu wypadków przeprowadzana jest operacja ratunkowa, którą prowadzą 3 zastępy straży pożarnej wspomagane przez policję i Zespół Ratownictwa Medycznego. Wszystko to sprawia, że autostrada A4 w kierunku Wrocławia na wysokości Prószkowa jest całkowicie zablokowana.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zaleca objazd przez węzeł Opole Południe. Utrudnienia na drodze mogą potrwać do około 2 godzin.